ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Αποτέλεσμα εικόνας για σχολικη βιβλιοθηκηΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ  Σ.Β 홀덤게임.  είναι :

α)  Η  ανάπτυξη  στους  μαθητές  της  συνήθειας  για  το  διάβασμα, της  αγάπης  για  τη  λογοτεχνία και  τη  χρήση  της  βιβλιοθήκης as love leads.
β)  Η  υποστήριξη   των  εκπαιδευτικών  στόχων  του  αναλυτικού  προγράμματος 전략삼국지.
γ)  Η  ανάπτυξη  δεξιοτήτων  εντοπισμού  πληροφοριών   και  αξιοποίησής  τους 터닝메카드 동영상.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ   ΤΗΣ  Σ.Β. :
Ο εκπαιδευτικός   του  σχολείου  που  ορίζεται  με  απόφαση  του  Σ.Δ Download The World of Daqu.    στην  αρχή  κάθε  σχολικού  έτους, με τη βοήθεια μαθητών.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΒΙΒΛΙΩΝ :
Το  υλικό  της  Σ.Β Download Quartet.  είναι  χωρισμένο  σε  κατηγορίες   ως  εξής :
α)  Ελληνική  Λογοτεχνία/ Ξένη  Λογοτεχνία

β)  Περιβαλλοντικά βιβλία

γ)  Ιστορικά βιβλία

δ)  Εγκυκλοπαιδικά βιβλία

ε) Επιστημονικής  φαντασίας

στ)  Τέχνης

ΧΡΗΣΤΕΣ  ΤΗΣ  Σ.Β. :
Χρήστες  της  Σ.Β xp용 ie8 다운로드.  είναι   οι  μαθητές  όλων των τάξεων του  σχολείου  μας και  όλοι  οι  εκπαιδευτικοί και οι εργαζόμενοι σε αυτό 감사해 다운로드.

ΚΑΝΟΝΕΣ  ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ

1. Οι  μαθητές  μπορούν  να  δανείζονται  βιβλία  της  Σ.Β Mobizen Mirroring. το ανώτερο για   15   ημέρες.
  2. Το ονοματεπώνυμο και το τμήμα του δανειζόμενου καταγράφεται στο αλφαβητικό ευρετήριο της σχολικής βιβλιοθήκης καθώς και οι ημερομηνίες δανεισμού και επιστροφής των βιβλίων.
  3. Αν  κάποιος  επιθυμεί  ανανέωση  του  δανεισμού, οφείλει να  δηλώσει  το  αίτημά του.
  4. Σε  περίπτωση  φθοράς  ή  απώλειας  του βιβλίου,  ο  δανειζόμενος  αντικαθιστά   το βιβλίο  αγοράζοντάς  το   ή   καταβάλει  το   ποσό   της  αξίας  του  βιβλίου,  για   αγορά νέου.
  5. Όσοι χρήστες δεν έχουν επιστρέψει το δανειζόμενο υλικό δεν έχουν δικαίωμα νέου δανεισμού.
  6. Σε όλους τους χώρους της βιβλιοθήκης τα μέλη οφείλουν να έχουν διακριτική παρουσία και να μην ενοχλούν τους παρευρισκόμενους.
  7. Οι χρήστες δεν επανατοποθετούν στα ράφια τα  βιβλία αλλά τα αφήνουν με τάξη στην άκρη του τραπεζιού ή σε χώρο που υποδεικνύεται από τον υπεύθυνο της βιβλιοθήκης.

Καλή χρονιά και καλή πρόοδο στους μαθητές μας!