Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων που υλοποιούνται στο 4ο Δ.Σ. Αγ. Αναργύρων το σχολ. έτος 2020-2021

Αγαπητοί μας γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι το σχολικό έτος 2020-2021 υλοποιούνται τα παρακάτω προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων στο σχολείο μας, σύμφωνα με την υπ΄ άριθμ, 6/27-10-2020 πράξη του συλλόγου διδασκόντων:

Α 꽃보다 남자 12회 다운로드. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

• Τάξεις Δ1, ΣΤ΄: «Οι φίλοι μας τα ζώα – Αδέσποτα» Download fraps.
  • Τάξη Στ΄: «Υγιή παιδιά, υγιής πλανήτης».
  • Τάξεις Γ΄, Δ2: «H Ζωή χωρίς πλαστικό» 워킹데드 시즌9 9화.
  • Τ.Υ. : «Θαλάσσια Οικοσυστήματα».
  • Τ.Υ. : «Κυκλοφοριακή Αγωγή, Ενεργειακό ζήτημα – Οικολογικό/Ενεργειακό αποτύπωμα στο σχολείο και στο σπίτι» 워킹데드 시즌8.

Σκοπός των Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής  Εκπαίδευσης είναι οι μαθητές/τριες  να αποκτήσουν γνώσεις, να  αναπτύξουν δεξιότητες, να διαμορφώσουν στάσεις και αξίες σε ζητήματα εντοπισμού, πρόληψης και προστασίας του φυσικού, ιστορικού και κοινωνικού περιβάλλοντος, με αποτέλεσμα να γίνουν ενεργοί και με κρίση πολίτες 프렌즈 시즌1.

Β. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

• Τάξεις Β΄, Τ.Ε. : «Ανάπτυξη δεξιοτήτων συνεργασίας και επικοινωνίας για τη βελτίωση                          των  διαπροσωπικών σχέσεων σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες» Download Pokemon x.
  • Τάξεις Β΄, Τ.Ε. : «Ανάπτυξη δεξιοτήτων συνεργασίας και επικοινωνίας για τη βελτίωση των διαπροσωπικών σχέσεων σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες» 티몬소리체.
  • Τάξεις Ε΄, Τ.Ε.: «Ανάπτυξη δεξιοτήτων συνεργασίας και επικοινωνίας για τη βελτίωση των διαπροσωπικών σχέσεων σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες» Download The Voice Season 2.
  • Τάξη Στ΄: «Υγιεινή διατροφή».

Σκοπός των Προγραμμάτων Αγωγής είναι η προάσπιση Υγείας, η βελτίωση και η προαγωγή της σωματικής, ψυχικής και κοινωνικής ευεξίας των μαθητών, με την ανάπτυξη των κοινωνικών δεξιοτήτων τους και της κριτικής τους σκέψης,  καθώς και με την αναβάθμιση του κοινωνικού και φυσικού περιβάλλλοντός τους aix tl 다운로드.

• Τέλος, οι Τάξεις Α΄, Β΄, Γ΄, Δ1, Δ2, Ε΄, ΣΤ΄, με τη συνεργασία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων θα υλοποιήσουν πρόγραμμα με θέμα: «Το σχολείο μας αναζητά την ιστορία του».