Το 4ο ΔΣ σε συνεργασία με το 10ο ΔΣ Αγ. Αναργύρων ανακυκλώνουν καπάκια στο πρόγραμμα: Βοηθάω – κινούμαι

Το σχολείο μας συμμετέχει στην κοινωνική και περιβαλλοντική δράση ¨Βοηθάω – κινούμαι¨ με σκοπό τη συγκέντρωση καπακιών για την αγορά αμαξιδίων, για άτομα που χρήζουν τέτοιας ανάγκης 응급남녀 2회.

Οι μαθητές της Ε΄ Τάξης με τη δασκάλα τους κ. Φίλη Δήμητρα, οργανώνουν τη δράση στο σχολείο μας,  στην οποία συμμετέχουν και στηρίζουν όλοι οι μαθητές μας οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς, συγκεντρώνοντας πλαστικά καπάκια από νερό, αναψυκτικά, γάλατα και χυμούς ώστε να βοηθήσουν για τον παραπάνω σκοπό 클립아트.

Στη δράση αυτή, το σχολείο μας συνεργάζεται με το 10ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων στα πλαίσια της επικοινωνίας με άλλα σχολεία στην κοινότητα και της ανταλλαγής καλών πρακτικών και στις 13/1/2023 μας έφερε τις πρώτες κούτες γεμάτες με τα καπάκια που συγκέντρωσαν οι μαθητές τους 집으로 가는 길. Είμαστε χαρούμενοι και περήφανοι που ενωμένα τα δύο σχολεία αγωνίζονται για ένα κοινό στόχο: να προσφέρουν καλύτερες συνθήκες ζωής σε έναν συνάνθρωπο Momorland Yum.

Οι σύλλογοι διδασκόντων του 4ου και 10ου ΔΣ. Αγίων Αναργύρων