Η γιορτή στο σχολείο μας για την 45η Επέτειο από την Εξέγερση του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ και Δ΄ τάξης, με τη στήριξη των δασκάλων τους κ.κ Download the qr code app. Σαββοπούλου Κατερίνα, Γεωργοπούλου Γλυκερία  και τη βοήθεια του κ. Μαύρου Νικηφόρου, παρουσίασαν τη γιορτή για την 45η Επέτειο από την Εξέγερση του Πολυτεχνείου.
Τα παιδιά, μέσα από αφηγήσεις, απαγγελίες, τραγούδια και προβολή ντοκουμέντων, ξεδίπλωσαν μπροστά μας όλα όσα συνέβησαν εκείνες τις τρεις μέρες του Νοέμβρη του ΄73 στο Πολυτεχνείο, με την ηρωική αντίσταση των φοιτητών ενάντια στη χούντα και τον αγώνα τους για Ελευθερία και Δημοκρατία 인턴 무료.
Ήταν μια συγκινητική γιορτή που άγγιξε όλους όσους την παρακολούθησαν Bear Player.
Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά της Γ΄και Δ΄ τάξης και τους εκπαιδευτικούς που τα στήριξαν στην προσπάθειά τους Download The Life of Men and Women.