Διδασκαλία Β΄ Ξένης Γλώσσας για το σχολικό έτος 2019 – 2020

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας η εγκύκλιος που ρυθμίζει όλα τα θέματα που αφορούν στη διδασκαλία της 2ης Ξένης Γλώσσας για τους μαθητές που θα φοιτούν στις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις (σχολ 프린세스 메이커 모바일. έτος 2019 – 2020).

Σύμφωνα με τα ανωτέρω οι γονείς των μαθητών της (φετινής) Δ΄ τάξης, θα αποφασίσουν από κοινού με τα παιδιά τους για την ξένη γλώσσα που επιθυμούν να διδαχθούν κατά το επόμενο σχολικό έτος (2019 – 2020) συμπληρώνοντας τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση την οποία υποχρεούνται να καταθέσουν στην διευθύντρια του σχολείου έως την 7η Ιουνίου 2019 σύμφωνα με τα οριζόμενα classic game Fang.

Τονίζεται ότι στο σχολείο θα διδαχθεί η ξένη γλώσσα η οποία θα έχει τις περισσότερες προτιμήσεις από τους μαθητές της (φετινής) Δ΄ τάξης 지상 최대의 작전.

Σε περίπτωση όμως που ως την 1η Οκτωβρίου 2019 δεν υπάρχει από τη Διεύθυνση Π.Ε Γ΄ Αθήνας διαθέσιμος εκπαιδευτικός για τη γλώσσα επιλογής των μαθητών τότε υποχρεωτικά διδάσκονται τη (2η) ξένη γλώσσα για την οποία υπάρχουν διαθέσιμοι εκπαιδευτικοί, ανεξάρτητα από την αρχική επιλογή τους 코브라 미션.

Οι μαθητές της (φετινής) ΣΤ΄ διδάσκονται στο Γυμνάσιο την ίδια γλώσσα (στην περίπτωσή μας Γαλλικά) javascript iframe 다운로드. Σε περίπτωση που επιθυμούν αλλαγή της διδασκόμενης γλώσσας στο Γυμνάσιο, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην εγκύκλιο υποβάλλουν στον διευθυντή του σχολείου σχετική αιτιολογημένη αίτηση έως την 7η Ιουνίου 2019 훈민워드.