Διδασκαλία 2ης ξένης γλώσσας για τους μαθητές ΣΤ΄ τάξη το σχολικό έτος 2020 –2021

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι έχει εκδοθεί από το Υπουργείο Παιδείας η εγκύκλιος που ρυθμίζει όλα τα θέματα που αφορούν στη διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας και για τους μαθητές που θα φοιτούν στo Γυμνάσιο το σχολ 웨이백. έτος 2020 – 2021.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο oι μαθητές της (φετινής) ΣΤ΄ διδάσκονται στο Γυμνάσιο την ίδια γλώσσα (στην περίπτωσή μας Γαλλικά) Download the non-smoking video.

Κατ΄ εξαίρεση, όποιες/οι έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν στο δημοτικό, δύνανται να υποβάλλουν στη διευθύντρια του σχολείου αιτιολογημένη γραπτή αίτηση, η οποία θα διαβιβαστεί στη Β/θμια Εκπαίδευση Mammamia 2 ost.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Λόγω των φετινών συνθηκών, με την αναστολή λειτουργίας των σχολείων και στα πλαίσια του έγκαιρου προγραμματισμού παρακαλούμε πολύ να επικοινωνήσετε με το σχολείο μας από την Παρασκευή 15 Μαΐου έως και την Τετάρτη 20 Μαΐου και ώρες 10:00-13:00 για να υποβάλετε την αίτηση, έπειτα από ραντεβού.

Να είστε καλά και να προσέχετε Superband music!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου