B΄ Ξένη Γλώσσα για τους μαθητές της Δ΄ τάξης

Αγαπητοί γονείς των μαθητών/τριών της Δ΄ τάξης,

παρακαλούμε να συμπληρώσετε την υπεύθυνη δήλωση για την επιλογή της 2ης Ξένης Γλώσσας που επιθυμείτε να παρακολουθήσουν τα παιδιά σας στην Ε΄ τάξη, το σχολικό έτος 2021-2022  크롬 분할.

Σύμφωνα με το άρθρο 11 του π.δ. 79/2017 (Α’ 109) και τη με αριθ. πρωτ. Φ52/55240/Δ1/18-5-2021 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, η διδασκαλία της 2ης Ξένης Γλώσσας, Γαλλικής ή Γερμανικής, πραγματοποιείται στις Ε΄& ΣΤ΄ τάξεις των 4/θέσιων και άνω Δημοτικών Σχολείων του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου cameron collage.

Τονίζεται ότι στο σχολείο θα διδαχθεί η 2η ξένη γλώσσα η οποία θα έχει τις περισσότερες προτιμήσεις από τους μαθητές της (φετινής) Δ΄ τάξης  그레이브 인카운터 다운로드. Σε περίπτωση ισοψηφίας στις προτιμήσεις των μαθητών του τμήματος, διδάσκεται ως 2η ξένη γλώσσα αυτή για την οποία υπάρχουν διαθέσιμες διδακτικές ώρες σε επίπεδο οικείας Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Download the iPhone photo. Δεν επιτρέπεται αλλαγή τμήματος μαθητών λόγω διαφορετικής προτίμησης σε σχέση με τη 2η ξένη γλώσσα που πλειοψήφησε και διδάσκεται στο τμήμα τους Download ntfs walker.
Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την εγκύκλιο, σε περίπτωση που ως την 1η Οκτωβρίου 2021 δεν υπάρχει από τη Διεύθυνση Π.Ε Γ΄ Αθήνας διαθέσιμος εκπαιδευτικός για τη γλώσσα επιλογής των μαθητών, τότε υποχρεωτικά διδάσκονται τη  2η ξένη γλώσσα για την οποία υπάρχουν διαθέσιμοι εκπαιδευτικοί, ανεξάρτητα από την αρχική επιλογή  Websecurify.

Ενέργειες για τη Β’ Ξένη Γλώσσα από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο
Οι μαθητές της (φετινής) ΣΤ΄ διδάσκονται στο Γυμνάσιο την ίδια γλώσσα (στην περίπτωσή μας Γαλλικά) 일러스트 cs3.

Σε περίπτωση που επιθυμούν αλλαγή της διδασκόμενης γλώσσας στο Γυμνάσιο, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην εγκύκλιο Φ52/55240/Δ1/18-5-2021 υποβάλλουν στην διευθύντρια του σχολείου σχετική αιτιολογημένη αίτηση έως την 4η Ιουνίου 2021 hello neighbor.

Να είστε καλά και να προσέχετε!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ
Ο/Η υπογεγραμμένος/-η ……………………………………………………..…, γονέας του μαθητή/τριας………………………………………………………… Office 2013 Hangul. της Δ   ΄  τάξης του  4ου Δημοτικού ΣχολείουΑγίων Αναργύρων ¨Αδαμάντιος Κοραής¨.
ΔΗΛΩΝΩ
Η Β’ ξένη γλώσσα που επιθυμώ να παρακολουθήσει το παιδί μου στην Ε΄ τάξη  για το σχολικό έτος 2020-2021 είναι:
α. Γαλλική Γλώσσα
β. Γερμανική Γλώσσα