Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα Εικονικής Πραγματικότητας στο 4ο Δ.Σ. Αγ. Αναργύρων από το Δήμο Αγίων Αναργύρων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2021 οι μαθητές μας που φοιτούν στην Ε΄και ΣΤ΄ τάξη, θα παρακολουθήσουν Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα Εικονικής Πραγματικότητας, που διοργανώνει ο Δήμος Αγ 타이탄 소울즈. Αναργύρων, σε συνεργασία με την Εταιρεία BrainFirst.

Στόχος της δράσης είναι οι μαθητές μας να κατανοήσουν τι είναι η ανακύκλωση, πως ανακυκλώνουμε αλλά και
τις συνέπειες της στο περιβάλλον με ¨βιωματικό τρόπο¨, μέσω μιας εμπειρίας–παιχνιδιού εικονικής πραγματικότητας 피아노 음악.

Ο εξοπλισμός αποτελείται από τα γυαλιά VR και χειριστήρια.

Όλα τα παιδιά που θα παρακολουθήσουν την ημερίδα λαμβάνουν το βραβείο της οικολογικής συνείδησης Download the presentation program.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι η προστασία της δημόσιας υγείας αποτελεί προτεραιότητα όλων μας και όλος ο εξοπλισμός αποστειρώνεται μετά από κάθε χρήση.