SCIENCE & ART – ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΞ στο σχολείο μας

σας  ενημερώνουμε ότι σήμερα Τετάρτη 10/5/2022, η ομάδα ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΞ επισκέφτηκε το σχολείο μας,  με στόχο να αναδείξει τη μαγεία των φυσικών επιστημών προσεγγίζοντάς τες, μέσα από το πείραμα και το παιχνίδι 우분투 미러.
Τα προγράμματα είναι σχεδιασμένα από έμπειρους φυσικούς και παιδαγωγούς ώστε να προκαλούν το ενδιαφέρον και την περιέργεια των μαθητών, με ένα ιδιαίτερο και ευχάριστο τρόπο 국민의례 영상 다운로드.
Οι μαθητές των Ε΄ και ΣΤ  Τάξεων  ως μικροί και υπεύθυνοι επιστήμονες, συμμετείχαν ενεργά στα πειράματα, ανακαλύπτοντας την ομορφιά της φυσικής:

• Ταξίδια φωτός 스케치업2017 크랙. ( Ε’ & ΣΤ’). Στόχος του εργαστηρίου είναι να βιώσουν τα παιδιά ευχάριστα την επιστημονική μέθοδο και ακολουθώντας τα χνάρια μεγάλων επιστημόνων, να ανακαλύψουν τις ιδιότητες του φωτός και τις εφαρμογές του Bucks Music.