Το σχολείο μας πάει Θέατρο

Οικογένεια Νώε

Την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου οι Γ και Δ Τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν το θέατρο Πόρτα για να παρακολουθήσουν το θεατρικό έργο με τίτλο ¨Οικογένεια Νώε¨ Download Feed & Grove. Το έργο, εμπνευσμένο από την Παλαιά Διαθήκη, αναφέρεται σε μια πρωτόγνωρη φυσική καταστροφή, την οποία μόνο ο παππούς προβλέπει και γι’ αυτό προετοιμάζεται μανιωδώς, αναλαμβάνοντας να σώσει βέβαια όλη την οικογένεια, μα και τα ζώα του ζωολογικού πάρκου Download tablet Windows.

Στην “κιβωτό” που κατασκευάζει συνωστίζονται για περισσότερο από έναν χρόνο μικροί και μεγάλοι (δίποδοι και τετράποδοι), οι οποίοι πολύ σύντομα αντιλαμβάνονται, ότι η περιπέτειά τους θα αργήσει να τελειώσει 쇼트트랙. Στο καράβι τους ζουν στιγμές χαράς και λύπης, μια νέα ζωή γεννιέται και το τελευταίο χαχούνι στον κόσμο πεθαίνει, δημιουργούνται σκηνές θυμού και παιδιά φέρνουν την ελπίδα 4 to Naholo House.

Στο τέλος, όλοι έχουν μάθει κάτι από αυτήν την περιπέτεια και αποφασίζουν να κάνουν μια καλύτερη αρχή 청량음악.

Οικογένεια Νώε

Κάθε παιδί παίρνει το δικό του μάθημα από την παράσταση Download the next email.