επισκέψη των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στη Βουλή

Την Πέμπτη 17 Οκτωβρίου 2019 οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν το κτίριο της Βουλής προκειμένου να παρακολουθήσουν ειδικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα για μαθητές, το οποίο παρουσιάζεται στον εκθεσιακό χώρο του Ιδρύματος (Βασιλίσσης Σοφίας 11 – είσοδος από οδό Σέκερη) και να ενημερωθούν για την ιστορία του κτιρίου της Βουλής, τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας της, καθώς και την αξία της Βουλής και της Δημοκρατίας Breaking Dawn part2. Ξεναγήθηκαν στους χώρους και επισκέφθηκαν την αίθουσα της Γερουσίας της Βουλής.

Ενημερωτικά, το πρόγραμμα επισκέψεων σχολείων στη Βουλή ξεκίνησε το 1994 staruml 5.0 다운로드. Η έναρξή του συνέπεσε με τη διοργάνωση της πρώτης έκθεσης που παρουσιάστηκε στην αίθουσα Ελευθερίου Βενιζέλου του κτιρίου της Βουλής, η οποία ήταν αφιερωμένη στον εορτασμό των 150 χρόνων νεοελληνικού κοινοβουλευτικού βίου Android Touch. Από το 2004, το σχεδιασμό και τη διαχείριση του προγράμματος έχει αναλάβει το Ίδρυμα της Βουλής για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία 엑스맨 다크피닉스 한글자막.

Βλέπε:http://foundation.parliament.gr/central.aspx?sId=106I344I938I646I434770