Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε το Φύλλο Εφημερίδας Κυβέρνησης που ρυθμίζει όλα τα θέματα που αφορούν στη διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας για τους μαθητές που θα φοιτούν στις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις (σχολ Download Monkey Island's Secret 3. έτος 2018 – 2019), καθώς και η σχετική ερμηνευτική εγκύκλιο από το Υπουργείο Παιδείας Download temple run bug edition.

Σύμφωνα με τα ανωτέρω οι γονείς των μαθητών της (φετινής) Δ΄ τάξης αφού λάβουν υπόψη τους τη σχετική επιστολή της Επιστημονικής Επιτροπής Ξένων Γλωσσών του ΙνστιτούτουΕκπαιδευτικής Πολιτικής θα αποφασίσουν από κοινού με τα παιδιά τους για την ξένη γλώσσα που επιθυμούν να διδαχθούν κατά το επόμενο σχολικό έτος (2018 – 2019) τα τέκνα τους συμπληρώνοντας τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση την οποία υποχρεούνται να καταθέσουν στη διευθυύντρια του σχολείου έως την 8η Ιουνίου 2018 σύμφωνα με τα οριζόμενα 다비치 괜찮아 사랑이야 다운로드.

Τονίζεται ότι στο σχολείο θα διδαχθεί η ξένη γλώσσα η οποία θα έχει τις περισσότερες προτιμήσεις από τους μαθητές της (φετινής) Δ΄ τάξης 상영중인 영화.

Σε περίπτωση όμως που ως την 1η Οκτωβρίου 2018 δεν υπάρχει από τη Διεύθυνση Π.Ε Γ΄ Αθήνας διαθέσιμος εκπαιδευτικός για τη γλώσσα επιλογής των μαθητών, τότε υποχρεωτικά διδάσκονται την (2η) ξένη γλώσσα για την οποία υπάρχουν διαθέσιμοι εκπαιδευτικοί, ανεξάρτητα από την αρχική επιλογή τους peid.

Οι μαθητές της (φετινής) ΣΤ΄ διδάσκονται στο Γυμνάσιο την ίδια γλώσσα (στην περίπτωσή μας Γαλλικά) Download packet tracer. Σε περίπτωση που επιθυμούν αλλαγή της διδασκόμενης γλώσσας στο Γυμνάσιο, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο ΦΕΚ  υποβάλλουν στη διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου σχετική αιτιολογημένη αίτηση έως την 10η Ιουνίου 2018 Download frontpage.