Το 4ο Δ.Σ. Αγ. Αναργύρων συμμετέχει στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής του Μουσείου Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας με τίτλο «Ελληνικά αγριολούλουδα»

Το 4ο Δ.Σ 배달의 민족 글씨체 다운로드. Αγ. Αναργύρων συμμετέχει στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής του Μουσείου Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας με τίτλο «Ελληνικά αγριολούλουδα», στα πλαίσια του 2ου θεματικού κύκλου ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ Download the ebook.

Ο Διαγωνισμός Ζωγραφικής με τίτλο «Ελληνικά Αγριολούλουδα» του Μουσείου Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας έχει ως σκοπό οι μαθητές / μαθήτριες να γνωρίσουν τα αγριολούλουδα της χώρας μας, με ιδιαίτερους στόχους:

• να εντοπίσουν τα αγριολούλουδα της περιοχής που ζουν
  • να παρατηρήσουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους
  • να εξοικειωθούν και να παρακολουθήσουν τις αλλαγές στην χλωρίδα, ανάλογα με την εποχή του χρόνου
  • να ανακαλύψουν τη βιοποικιλότητα των Ελληνικών αγριολούλουδων

Οι μικροί μας καλλιτέχνες με την εκπαιδευτικό της Γ΄ τάξης κ club music. Σαββοπούλου Κατερίνα, στο πλαίσιο του σχολικού ωραρίου, θα ζωγραφίσουν ένα ελληνικό αγριολούλουδο που παρατήρησαν:

• στη φύση,
  • στο διαδίκτυο
  • σε κάποιο βιβλίο

εμπλουτίζοντας και διευρύνοντας με τρόπο δημιουργικό, σύμφωνα πάντα με τους στόχους που τίθενται στο Πρόγραμμα Σπουδών της τάξης, το μάθημά τους Download the musical Les Misérables.

Οδηγίες  ως προς τη διαδικασία διεξαγωγής του διαγωνισμού: εδώ