Εορτασμός Ευρωπαϊκής Ημέρας Ξένων Γλωσσών, 25/9/2022 “Ποια γλώσσα; Ποια σημαία; Γινόμαστε δημιουργοί σταυρολέξων”

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Εορτασμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας Ξένων Γλωσσών, μια γιορτή που διοργάνωσε για ακόμη μία χρονιά ο Οργανισμός του Συμβουλίου της Ευρώπης, μέλος του οποίου είναι και η χώρα μας 영화 크로싱. Στα πλαίσια της γιορτής, οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης εξοικειώθηκαν στην έννοια της πολυγλωσσίας μέσω κουίζ διαθέσιμων στην ιστοσελίδα του Ευρωπαϊκού Κέντρου Σύγχρονων Γλωσσών κι έπειτα κλήθηκαν να δημιουργήσουν σταυρόλεξα στα Γαλλικά όπου το ζητούμενο είναι φυσικά ο πρωταγωνιστής της Γιορτής αυτής, οι ξένες γλώσσες 리갈하이 일드 다운로드. Στη συνέχεια ζωγράφισαν τις ενδείξεις που βοηθούν τον άλλο να λύσει το κάθε σταυρόλεξο, οι οποίες αφορούν στη σημαία της χώρας της οποίας η γλώσσα είναι το εκάστοτε ζητούμενο 코노스바 게임.

Αν είστε μαθητής/τρια Γαλλικών είναι η τέλεια ευκαιρία να αξιοποιήσετε το περιεχόμενο των δημιουργιών μας, να ανανεώσετε τις γνώσεις σας κι όλα αυτά παίζοντας με τα κουίζ/σταυρόλεξα που θα βρείτε παρακάτω 전선야곡. Και φυσικά διαθέσιμες είναι και οι λύσεις για το κάθε κουίζ έτσι ώστε να επιβεβαιώσετε τις απαντήσεις σας 윈도우10 제품키. Καλή επιτυχία!!