Ο ¨Ταρτούφος¨, του Μολιέρου. Το σχολείο μας πάει θέατρο

Exif_JPEG_420

Το σχολείο μας παρακολούθησε στις 17 Οκτωβρίου 2022 τη γνωστή θεατρική κωμωδία του Μολιέρου, ¨Ταρτούφος¨, στο θέατρο «Τζένη Καρέζη», Ακαδημίας 3, Αθήνα 쥬니버.

Οι μαθητές μας παρακολούθησαν τη διασκευή για παιδιά με πρωταγωνιστή τον δολοπλόκο Ταρτούφο, που αναστατώνει τη ζωή της οικογένειας του εύπιστου Οργκόν 아이패드로 유튜브 동영상.

Ο Ταρτούφος,  γράφτηκε στα 1664 και παίχτηκε για πρώτη φορά (οι τρεις πρώτες πράξεις του) στο πλαίσιο καθιερωμένων εορτασμών-φεστιβάλ που διοργανώνονταν στις Βερσαλλίες. Ο Μολιέρος και τα έργα του, πάντα υπήρξαν στο επίκεντρο προβληματισμών μέσα από ανθρώπινες προσωπικές και κοινωνικές συμπεριφορές, που ο συγγραφέας εφορμάται από αυτές και παραθέτει φιλοσοφικές ανησυχίες, θέτοντας  ζητήματα ηθικής και πολιτικής τάξης που απασχολούν την κοινωνία διαχρονικά Download the poker game.

Στο έργο ερμηνεύουν τους ρόλους: Αργ. Ανανιάδου, Κ. Δαλαμάγκας, Δ. Μηλιώτης, Μ. Ρεγκούκου 순종 영화.

Μουσικός επί σκηνής: Μ. Κωτσόγιαννης.

Σκην.: Θ. Μέλισσα.

Κοστ.: Β. Σύρμα.

Μουσ.: Ηλ superputty 다운로드. Βαμβακούσης.

Φωτ.: Β. Ταμιωλάκη