το 4ο ΔΣ Αγ. Αναργύρων στηρίζει την Εκστρατεία Μείωσης της Χρήσης του Χαρτιού στο Σχολείο

χαρτοφάγοι 01.jpg  Οι μαθητές μας, με συντονιστές τους μαθητές της Δ1 Τάξης, στηρίζουν την Εκστρατεία Μείωσης της Χρήσης του Χαρτιού στο Σχολείο μας, έμπρακτα Download the glowing modern history. Οι δράσεις τους έδειξαν ότι μπορεί να εξοικονομηθεί χαρτί όταν, γίνεται λελογισμένη χρήση του, τροποποιηθούν οι καθημερινές συνήθειες, ξαναχρησιμοποιηθεί το χαρτί βρίσκοντας άλλη χρήση γι αυτό και ανακυκλωθεί το χαρτί που απέμεινε Download zeplin.

συμβολή.png

Να τονίστεί ότι η μείωση ενός τόνου απορριμμάτων χαρτιού εξοικονομεί από 15 έως 17 ώριμα δέντρα, σύμφωνα με την Υπηρεσία Προστασίας του Περιβάλλοντος και η ανακύκλωση ενός τόνου χαρτιού εξοικονομεί αρκετή ενέργεια για να θερμάνει ένα μέσο σπίτι για έξι μήνες Go to sleep mode.

Αρκούν μόνο μικρές τροποποιήσεις στις καθημερινές μας συνήθειες για να συμβάλλουμε στην καταπολέμηση της αποψίλωσης των δασών και των περιβαλλοντικών καταστροφών που προκαλούνται από την παραγωγή του χαρτιού 서전 시뮬레이터.

Συντονιστές της παραπάνω δράσης είναι οι εκπαιδευτικοί:

Ελένη Νιάρχου, Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Π.Ε jdk 5 0 다운로드. Γ΄ Αθήνας και,

Νίκος Στεφανόπουλος, Υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Π.Ε 사조영웅전 2017 자막. Δ΄ Αθήνας

πηγή: https://perivalontika.blogspot.gr/2018/02/stop.html?spref=fb