Οι μαθητές μας παρακολούθησαν στο σχολείο το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα: ¨Οι αστικές συγκοινωνίες στην Αθήνα¨

Την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2018 υλοποιήθηκε εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα: ¨Αστικές Συγκοινωνίες στην Αθήνα¨, εγκεκριμένο από το ΥΠΠΕΘ (με αρ Park Rai1. πρωτ. 222891/Δ2/18-12-2017).

Το εν λόγω εκπαιδευτικό πρόγραμμα, το οποίο υλοποιεί ο Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνιών Αθηνών (ΟΑΣΑ), είναι παιδαγωγικά κατάλληλο και απευθύνεται σε μαθητές Δημοτικού address. Στόχος του προγράμματος είναι η ενημέρωση των μαθητών/τριών για τις αστικές συγκοινωνίες, η ευαισθητοποίησή τους σχετικά με τα οφέλη που προκύπτουν από τη χρήση τους και πραγματοποιείται από εργαζόμενους (συγκοινωνιολόγους – μηχανικούς) του ΟΑΣΑ Best Citizen.